پیام تبریک رییس دانشکدۀ مهندسی صنایع به مناسبت چهارمین سالگرد تاسیس دانشکده مهندسی صنایع (18 آبان 1391)

۲۰ آبان ۱۳۹۱ | ۰۳:۳۰ کد : ۴۴۰۱ اخبار کلاسها
تعداد بازدید:۲۵۰
پیام تبریک رییس دانشکدۀ مهندسی صنایع به مناسبت چهارمین سالگرد تاسیس دانشکده مهندسی صنایع (18 آبان 1391)
<?xml encoding="UTF-8">

پیام  رییس دانشکدۀ مهندسی صنایع به مناسبت چهارمین سالگرد تاسیس دانشکده مهندسی صنایع (18 آبان 1391)

گزارش عملکرد و طرحی برای آینده

به نام خدا

سالگردها، فرصتی هستند برای بازخوانی عملکرد و ارزیابی آن و ترسیم آینده، این موضوع برای 18 آبان هم صادق است. سالگرد تاسیس، علاوه بر نمادین بودن و یادآوری تلاشها برای شکل گیری دانشکده، لازم است نشانگر درخشش ها، قوتها، ضعف ها و برنامه های پیش روی و بهبودها باشد.

سالی که گذشت درخشش های مجذوب کننده ای برای اهالی دانشکده داشت. در سال قبل افزایش "وجهه و اعتبار دانشکده" را به عنوان ماموریت تعریف شد:

1.        برگزاری یک همایش ملی و دومین همایش تخصصی و معتبر در سطح کشور و همچنین زنده کردن تلاشهای سالهای قبل در خصوص هفته ی مهندسی صنایع، بزرگترین رویداد بود. این همایش، نتیجه ی اعتماد به فکر و توان دانشجویان عزیز، مشارکت استادان و پشتیبانی مسئولان بود. معرفی حوزه های نوین مثل بهداشت و درمان، کاربردهای صنعتی و متدلوژیهای توانمند نظیر ناب و شش سیگما، معرفی دست اندرکاران صنعت و ایجاد فضا برای ارائه دستاوردهای پژوهشی از ثمرات این همایش بود. مقالات همایش هم با اعتبار ISC نمایه شدند. شکل برگزاری و دامنه وسیع فعالیتها- هرچند که توسط یک گروه دانشجویی اجراشد- به نسبت همایش های رسمی و حرفه ای داخلی، کیفیت بالایی داشت. البته، قبل و به خصوص بعد با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردیم و بخش عمده ای از زمان نیمسال دوم معطوف به این همایش شد. علاوه بر این، دانشکده حامی علمی کنفرانسهای بین المللی مهندسی صنایع؛ مدیریت استراتژیک، اجرایی هم بود.

2.        چاپ مقالات اعضای هیات علمی در قویترین و معتبرترین نشریات تخصصی- درخشش آقای دکتر کاوه خلیلی و انتشارمقالات ایشان در بهترین و سخت گیرترین مجلات تخصصیISI، نشان داد که می توان با تلاش و پشتکار به رفیع ترین قله ها دست یافت. ایشان در سال گذشته 13 مقاله منتشر کردند که آمار درخشانی است. برخی دیگر از اعضای هیات علمی نیز از لحاظ انتشار مقالات وضعیت خوبی داشتند.

3.        بین المللی شدن نشریه - مجله تخصصی انگلیسی زبان واحد هم از سال گذشته توسط ناشر معتبر Springer متتشر و نمایه می شود و بنابراین جایگاه جهانی آن تثبیت بهتری خواهد شد و انشاء الله در آینده ی نزدیک در سایتهای Scopus  و ISI هم نمایه خواهد شد.

4.        تصویب دوره دکتری- پس از نزدیک به دو سال پیگیری و انتظار بالاخره اوایل این ماه خبر شفاهی تصویب دوره ی دکتری به دست ما رسید که موفقیت بزرگی بود. با این تصویب اولاً دیگر دانشجویان ما نگران ادامه تحصیل نخواهند بود، ثانیاً، امکان رقابت با دانشگاههای دولتی بیشتر خواهد شد و ثالثاً دیگر دوره دکتری در انحصار صرفاً یک واحد نخواهدبود. البته در انتظار ابلاغ رسمی این موضوع هستیم و به این دلیل ، این خبر مهم، انعکاس وسیع داده نشد.

5.        پذیرش دانشجو در رشته ی مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی و درخواست رشته های دیگر- سال گذشته یکی دیگر از طرحهای دانشکده به ثمر نشست و رشته کارشناسی ارشد جدیدی به دانشکده اضافه شد. اکثریت دانشجویان این رشته، علاقمند و با انگیزه هستند و در صورت تداوم فعالیت آینده ی خوبی پیش رو خواهند داشت. مدیریت خوب آقای دکتر حافظ الکتب هم کمک زیادی به شکل گیری این رشته کرده است. همچنین، رشته های لجستیک و زنجیره تامین، مهندسی مالی در انتظار تصویب وزارت علوم هستند و رشته مدیریت فناوری و نوآوری در حال تصویب اولیه است. دانشکده پی گیر تاسیس مهندسی کیفیت، مهندسی سیستم های سلامت، آینده پژوهی،علوم تصمیم/ محاسبات نرم و مهندسی برنامه ریزی انرژی و همچنین طراحی مهندسی پروژه، سیستم های خدمات است.

6.        پذیرش دانشجویان در مقاطع بالاتر- رتبه یک رقمی و دو رقمی در کنکور ارشد دانشگاههای دولتی برای تمامی ما باعث افتخار است. نامهایی چون میرزایی (رتبه ی 2 مدیریت پروژه و ساخت) و عاروان و شالچی (رتبه های دو رقمی) باز هم نشان دهنده ی ترکیب معجزه آسای هدفمندی، تلاش، پشتکار در دستیبابی به نتایج هستند. آقای آرش محمدی و خانم فاطمه فروزانفر هم در دوره دکتری واحد علوم و تحقیقات پذیرفته شدند که موفقیت بزرگی بود و تا جایی که اطلاع دارم دو نفر دیگر هم از دانشگاههای خارجی پذیرش دکترا گرفته اند(آقای وهاب وحدت و خانم ارمغان علی بیک). البته تعداد و نامها بیش از این هاست.

7.        پذیرفته شدن یکی از دانش آموختگان به عنوان هیات علمی در دانشکده ی مهندسی صنایع دانشگاه GeorgiaTech- دانشکده ی مهندسی صنایع در دانشگاه GerogiaTechبالاترین رتبه را در سطح دانشگاههای آمریکا و شاید جهان را دارد. آقای دکتر کامران پی نبر(دانش آموخته ی دور کارشناسی ارشد) امسال به عضویت این دانشگاه در آمدند که افتخار بزرگی است. قبل از ایشان، آقای دکتر آرش بهزاد هم در دانشگاه UCLA فعالیت می کردند.

8.        افزایش تعداد و کیفیت اعضای هیات علمی-  در سال گذشته آقایان دکتر حافظ الکتب، منفردی و خانم دکتر سلیمانی موفق به خاتمه دوره دکتری شدند و آقایان دکتر عسکری آزاد، خلیلی دامغانی و حاجی رضایی به جمع اعضای هیات علمی دانشکده پیوستند. از بدو تاسیس دانشکده نسبت اعضای هیات علمی دارای درجه دکتری از 20% کل به 50% افزایش یافته است.

9.        نگارش مقاله ISI توسط دانشجویان کارشناسی/ اختراعات- فقط دانشجویان کارشناسی ارشد مقاله نمی نویسند، دانشجویانی مثل آقای صدیقی هم توانسته اند مقالات زیادی آماده و منتشر کنند. همچنین خانمها رضایی و خسرویان، افرادی بودند که اختراعات خود را ارائه کردند.

10.     تعداد کتابهای کتابخانه- در سال گذشته در دو مرحله تعداد کتابهای کتابخانه افزایش چشمگیری یافت. هرچند که هنوز از لحاظ کیفیت و کمیت کمبودهایی دارد.

11.     نمونه بودن دانشکده از لحاظ فعالیتهای دینی/ فرهنگی و نظم آموزشی- در سطح واحد تهران جنوب و دانشکده های آن، دانشکده ی ما منظمترین و فعالترین دانشکده است. این وضعیت در سال گذشته هم حفظ شد.

12.     توجه به کارآفرینی- از ترم پیش به صورت فعالیتهای مستمر کارآفرینی و خود اشتغالی به همت مهندس فر و تعدادی دانشجویان علاقمند در حال برگزاری است.

در کنار این درخشش ها، فعالیتهای سنگینی نظیر برنامه ریزی و انتخاب واحد، پذیرش، امتحانات پایان ترم و میان ترم، اعلام و تجدید نظر نمرات، امور کلاسها و......قرار داده شود، کارنامه خوبی را به نمایش خواهد گذاشت که حاصل زحمات تمامی استادان، دانشجویان و کارکنان است. از تمامی مدیران، استادان، کارکنان دانشجویانی که در سال گذشته در هر زمینه ای تلاش کردند، متشکرم، هر جا توفیقی داشتیم به همت این افراد و کار گروهی بوده است.

اما.....ضعفها، سختی ها و محدودیتها، که لازم است آنها هم مطرح شوند:

1.        موقعیت جغرافیایی- که برخی از نارضایتیها و مشکلاتی نظیر مشکلات رفت و آمد، سرقت یا نا امنی تحت تاثیر آن است. دانشکده و مدیران آن همواره این مسائل را پیگیری و انعکاس داده اند و امیدواریم این مساله در میان مدت با خرید زمین یا انتقال به جایی مناسبتر در میان مدت حل شود.

2.        امکانات و زیر بنا- امکانات دانشکده نسبت به زمان دانشکده فنی بهبود زیادی یافته است، اما هنوز با یک وضعیت استاندارد فاصله داریم. کمبود جا مانع توسعه ی فعالیتهای زیادی شده است.

3.        فناوری اطلاعات، اینترنت و کتابخانه دیجیتال- که سومی مانع عمده ی توسعه فعالیتهای پژوهشی شده است و دو تای اول هم مشکلات مزمنی دارند که باعث شده سطح خدمت دهی دانشکده در سطح مطلوبی قرار نداشته باشد.

4.        عدم مشارکت استادان و دانشجویان در بهبود عملکرد تحصیلی و پژوهشی- هنوز بخش قابل تاملی از استادان و دانشجویان غیر از زمانهای کلاس که آن هم سعی می کنند حداقل زمان و حداکثر تعداد باشد- حضور، فعالیت، مشاوره، رفع اشکال، حل تمرین، راهنمایی و درس خواندن را کار با ارزشی نمی دانند و اگر زمان یا فعالیتی از آنها خواسته شود مقاومت می کنند. ساعتهای غیر کلاس معمولاً با نامهایی چون بیکاری، تعطیلی و اتلاف وقت نام گذاری می شوند. این معضل امکان رشد دانشکده را محدود ساخته است. دانشجویی و استادی یک شغل تمام وقت و انرژی است نه یک کار پاره وقت و موقتی. البته متوجه مشکلات اقتصادی و محدویتهای دانشکده هم هستیم، اما این مشکل صرفاً ریشه در این موضوعات ندارد و شاید عنصر مهم آن یک فرهنگ کاری معیوب و ضعیف است که در شرایط رقابتی بازار کار و تحصیل زیانهای زیادی در پی خواهد داشت.

5.        کمبود کارکنان و نیروهای فنی متخصص

6.        مشکلات پشتیبانی کارگاهها و آزمایشگاهها

7.        کم کاری، توجه به حاشیه ها، رعایت نکردن قوانین، تهمت های بی پایه و دلسوزی و مسئولیت پذیری کم بعضی ها

8.        بازار شدیداً رقابتی رشته ی مهندسی صنایع برای تحصیل و اشتغال

9.        طولانی بودن فعالیتهای مربوط به تصویب رشته ها و تامین هیات علمی

10.     کمبود ارتباط با صنعت و دانش آموختگان

شاید چندین مورد دیگر را هم بتوانیم اضافه کنیم. این موارد یادآور نقاط شکست، محدودیت، ایجاد مشکل، نارضایتی و کاهش کیفیت و مانع پیشرفت دانشکده هستند که برطرف کردن، ارائه راه حل یا کاهش مشکلات در این حوزه یک مسئولیت همگانی برای استادان دانشجویان و کارکنان است و علاوه بر آن هرجا پیشرفتی رخ داده نتیجه احساس اعتماد، مشارکت، همدلی، دلسوزی، تبادل تجارب، مسئولیت و ریسک پذیری، کار تیمی، توان تخصصی بوده و نه ادعا، نا امیدی، باورهای فرساینده انرژی، خودخواهی و منفعت جویی لجام گسیخته، سیاه نمایی، کوته بینی، کناره گیری یا بی تفاوتی و بهانه جویی یا کم کاری.

اما آنچه پیش روی ماست و طرحی برای آینده.....

امسال سومین سالی است که مسئولی